+

Prima banka

Priekopník v refinancovaní hypoték. Nedajte sa odradiť vzhľadom stránky, je to piata najväčšia banka do objemu úverov.

Spočítať hypotéku úrokový lístok
Sadzby

Aktuálny úrokový lístok

Kúpa

4.00%

4.20%

4.75%

Refin.

4.00%

4.20%

4.75%

Americká

4.00%

4.20%

4.75%

Zobrazuje základné úrokové sadzby bez zliav, ak ste zvedavý na presnú sadzbu na základe Vašej bonity a príjmu spravte si prepočet kliknutím na tlačidlo nižšie.

Okrem presnej ponuky bez návštevy pobočky Vám zobrazíme aj zľavy, ktoré je v banke možné získať.  

Podmieky pre poskytnutie hypotéky

Aké podmienky musíte splniť?

Máte príjem zo zamestnania na dobu neurčitú?

Len 4 banky nekrátia príjem ak máte odrobených menej ako 6 mesiacov. Prima banka je jednou z tých bánk. Kratší príjem ako 3 mesiace však musíte podložiť dôvodom a nesmiete byť v skúšobnej dobe. Napr. plynulý prechod v zamestnaní, návrat z materskej a podobne.

Ste zamestnaný na dobu určitú?

Len 3 banky akceptujú dobu určitú bez výnimky a práve Prima banka bude pre Vás ideálna ak takúto zmluvu máte. Stále platí, že musíte mať odrobených aspoň 3 mesiace.

Dohoda o pracovnej činnosti

Neakceptujú. V ktorej banke Vám tento príjem akceptujú, zistíte v tomto našom príspevku TU.

Cestovné náhrady / diéty

Akceptuje 50% príjmu z diét, pričom je dôležité aby boli vyplatené na bežný účet a najlepšie doložené potvrdením o príjme, kde zamestnávateľ potvrdí ich sumu za posledných 6 mesiacov. Banka je vyberavá podľa segmentu, stalo sa nám, že tento príjem neakceptovali (overené segmenty MKD, montážni pracovníci, obchodní zástupcovia).

Podnikáte ako živnostník?

Štandardne ročný príjem ako základ dane - daň delene 12 mesiacov, za posledný uzatvorený účtovný rok (kde nájdete tieto údaje zistíte v tomto príspevku TU). Častejšie však pracujeme s alternatívou, kde Prima banka akceptuje 10% Vašich tržieb. Banka nerozlišuje komory a slobodné povolania. Ide o najnižšie percento spomedzi bánk. Ktorá banka Vám ako živnostníkovi dá viac zistíte v našej aplikácii alebo v tomto príspevku TU.

Dokladujete príjem z podnikania v SRO?

S SRO v tejto banke nepochodíte. Alternatívne banky aj s prehľadom, ktorá Vám ponúkne najviac nájdete v tomto príspevku TU.

Príjem z prenájmu nehnuteľnosti

Ani prenájom Prima banka neakceptuje ako príjem. Vyberte si z iných bánk, kde dostanete za prenájom najviac, zistite TU.

Doktorandské štipendium

Dokladuje sa na základe potvrdenia o vyplatených štipendiách. Akceptuje sa v plnej výške avšak len pri dennej forme štúdia a aj ako hlavný príjem.

Účty

Ktorý Vám najviac vyhovuje?

Osobný účet

5
/mesiac
v cene je 1x fyzická karta Debit Mastercard, alebo Mastercard Standard alebo Mastercard Gold
neobmedzený počet výberov zadarmo z bankomatov banky
výbery z cudzích bankomatov sú spoplatnené sumou 3€, pričom karta Mastercard Gold má výbery v cene

ak budete mať na účte priemerný denný zostatok aspoň 15.000€ tak je vedenie účtu bez poplatku

Potvrdenie o príjme

Na účely dokladovania príjmu zo závislej činnosti (zamestnanie) potrebujeme v niektorých prípadov predložiť banke potvrdenie o príjme na predpísanom tlačive (prílohy nižšie).

Pošlite PDF potvrdenia o príjme zamestnávateľovi, ktorý ho vyplní (údaje o vyplatenej mzde, trvanie pracovného pomeru a podobne) a podpísaný originál nám doručíte ako prílohu žiadosti do banky.

Mimoriadne splátky

Bez pokuty, v zmysle zákonného ustanovenia zákona o úveroch na bývanie a jeho doplneniach, len ak suma predčasných splátok uhradených v priebehu roku nepresiahne výšku 30 % istiny úveru na bývanie. Viac o mimoriadnych splátkach TU.

Možnosť kreditnej karty

Povolené prečerpanie

Až do výšky 1.500€ bez overenia príjmu, bez dokladovania účelu a bez poplatku za zriadenie. Ročná úroková sadzba činí 19,90%.

Vzor úverovej dokumentácie

Ušetrite si čas na pobočke a naštudujte si úverovú dokumentáciu (úverovú a záložnú zmluvu) dopredu. Prádzne miesta budú doplnené Vašími údajmi a na mieste už skontrolujete len tie.

Ostatné dokumenty

BANKOPOISTENIE

Heading

Heading

This is some text inside of a div block.
z mesačnej splátky

Heading

This is some text inside of a div block.
z mesačnej splátky

Heading

This is some text inside of a div block.
z mesačnej splátky

Dobré vedieť o poistení

Ako vyplniť prihlášku do poistenia?

AKO TO Funguje?

4 jednoduché kroky k hypotéke online

Zistite koľko dostanete

Kliknite na "začať nezáväzne" absolvujte vstupný formulár o Vašom príjme. Na základe neho náš unikátny algoritmus vypočíta maximá, ktoré môžete požadovať. Začnite teraz, nezaberie to viac ako 5 minút.

Vyberte si riešenie

Po zadaní emailu a hesla sa Vám zobrazia ponuky skutočne na mieru aj s najnovšími kampaňami a zľavami. Nastavte si fixáciu alebo splatnosť podľa predstavy a sledujte ako sa splátka prepočíta.

Schváľte si žiadosť v banke

Ak ste našli vhodnú nehnuteľnosť, alebo refinancujete, pokračujte v procese zadaním osobných údajov aby banka mohla definitívne schváliť Vašu žiadosť a podmienky.

Nahrajte podklady

Občiansky preukaz či znalecký posudok nehnuteľnosti nám môžete nahrať priamo do Vášho konta alebo jednoducho poslať na email pridelenému osobnému bakárovi.

Hotovo. O zvyšok sa postaráme

O priebehu schvaľovania ste informovaný emailovými a push notifikáciami, aby ste vždy vedeli v akej fáze procesu sa nachádzame.

TRVÁ TO len 5 minút

Zistite, či na to máte

Máte dostatočný príjem na požadovaný úver? Overte si to za pár minút online.

Zistite či na to máte

Máte dostatočný príjem na požadovaný úver? Overte si to za pár minút online.

ZAČAŤ TERAZ nezáväzne