+

Tatra banka

Štvrtá najväčšia banka do objemu poskytnutých úverov na trhu s nezameniteľnou značkou a statusom. Jej bankovú aplikáciu si zamilujete.

Spočítať hypotéku úrokový lístok
Sadzby

Aktuálny úrokový lístok

Kúpa

4.59%

4.59%

4.59%

4.39%

4.59%

4.79%

Refin.

4.59%

4.59%

4.59%

4.39%

4.59%

4.79%

Americká

4.89%

4.89%

4.89%

4.69%

4.89%

4.79%

Zobrazuje základné úrokové sadzby bez zliav, ak ste zvedavý na presnú sadzbu na základe Vašej bonity a príjmu spravte si prepočet kliknutím na tlačidlo nižšie.

Okrem presnej ponuky bez návštevy pobočky Vám zobrazíme aj zľavy, ktoré je v banke možné získať.  

Podmieky pre poskytnutie hypotéky

Aké podmienky musíte splniť?

Máte príjem zo zamestnania na dobu neurčitú?

Odporúčaná minimálna dokladovaná doba príjmu je 6 mesiacov, pričom ak je Váš príjem kratší, banka vydelí Váš príjem za odrobené mesiace šiestimi mesiacmi, čo sa pretaví do nižšieho aritmetického priemeru. V prípade doby dlhšej ako 12 mesiacov delí príslušným počtom mesiacov, najviac teda 12 mesiacov.

Ste zamestnaný na dobu určitú?

V tomto prípade Tatra banka poteší, príjem akceptuje bez výnimky. Viac o dobe určitej a odporúčaniach sa dočítate TU.

Dohoda o pracovnej činnosti

S dohodou o pracovnej činnosti v Tatra banke nepochodíte. V ktorej banke Vám tento príjem akceptujú, zistíte v tomto našom príspevku TU.

Cestovné náhrady / diéty

Tatra banka akceptuje až 50% príjmu z diét, pričom je dôležité aby boli vyplatené na bežný účet a najlepšie doložené potvrdením o príjme, kde zamestnávateľ potvrdí ich sumu za posledných 12 mesiacov.

Podnikáte ako živnostník?

V Tatra banke vedia akceptovať príjem z podnikania v živnosti dvoma formami. Vzorcom základ dane - daň delene 12 mesiacov, čím sa určí Váš priemerný mesačný príjem (kde nájdete tieto údaje zistíte v tomto príspevku TU). Častejšie však pracujeme s alternatívou, kde Tatra banka akceptuje 20% Vašich tržieb. Tatra banka vyniká ešte jedným špecifikom, v prípade ak ako živnostník fakturujete na pravidelnej báze jednému / dvom odberateľom, vie akceptovať až 60% tržieb. Ktorá banka Vám ako živnostníkovi dá najviac zistíte v našej aplikácii alebo v tomto príspevku TU. Rovnako ako u ostatných bánk aj Tatra banka zvýhodňuje slobodné povolania a komorové činnosti vyšším podielom na tržbách. Až 30% pre väčšinu slobodných povolaní a 60% pre komorové činnosti ako právnici či notári.

Dokladujete príjem z podnikania v SRO?

Tatra banka Vám ako podnikateľovi s SRO prizná 20% tržieb spoločnosti krátených Vaším spoluvlastníckym podielom v spoločnosti (napr. ak ste polovičný vlastník tak len 50% výslednej sumy). Na výnimku je možné dosiahnuť aj vyšší akceptovaný podiel tržieb (do 40%). Porovnanie bánk vhodných pre podnikateľov s SRO nájdete v tomto príspevku TU.

Príjem z prenájmu nehnuteľnosti

Až 50% čistého nájomného Vám SLSP akceptuje ako príjem, pričom príjem z prenájmu môžete dokladovať len ako vedľajší príjem popri hlavnom. Požiadavka je trvanie nájomnej zmluvy aspoň 12 mesiacov, pričom a účte by ste mali mať pripísané aspoň 3 riadne splátky nájomného. Kde dostanete za prenájom najviac, zistite TU.

Doktorandské štipendium

Dokladuje sa na základe potvrdenia o vyplatených štipendiách. Akceptuje sa v plnej výške avšak len pri dennej forme štúdia.

Účty

Ktorý Vám najviac vyhovuje?

#premodruplanetu

7
/mesiac
v cene balíka je zahrnutá karta VISA electronic
neobmedzený výbery z bankomatov banky
výber z bankomatu inej banky je spoplatnený sumou 3€

*vďaka programu Odmeňovanie môžete mať účet úplne bez poplatku. Ak využívate 1 ďalší produkt za účet platíte 5€, ak dva tak len 3€ a ak tri produkty Tatra banky tak máte účet zadarmo

Potvrdenie o príjme

Na účely dokladovania príjmu zo závislej činnosti (zamestnanie) potrebujeme v niektorých prípadov predložiť banke potvrdenie o príjme na predpísanom tlačive (prílohy nižšie).

Pošlite PDF potvrdenia o príjme zamestnávateľovi, ktorý ho vyplní (údaje o vyplatenej mzde, trvanie pracovného pomeru a podobne) a podpísaný originál nám doručíte ako prílohu žiadosti do banky.

Mimoriadne splátky

Bez pokuty, v zmysle zákonného ustanovenia zákona o úveroch na bývanie a jeho doplneniach, len ak suma predčasných splátok uhradených v priebehu roku nepresiahne výšku 30 % istiny úveru na bývanie. Viac o mimoriadnych splátkach TU.

Možnosť kreditnej karty

Banka ponúka celkom tri alternatívy kreditných kariet.

VISA Štandard

Základná karta VISA Štandard s úverovým rámcom od 400€ do 5.000€ a ročnou úrokovou sadzbou 18.8% ročne. Poplatok za vedenie činí 2.50 EUR mesačne, pričom vďaka programu odmeňovania, obdobne ako pri účtoch uvedené vyššie je možné poplatok stlačiť až na 0€.

VISA Zlatá

S rozšírenou ponukou služby My Doctor a s úverovým rámcom od 3.000€ do 10.000€ a výhodnejšou ročnou úrokovou sadzbou 14.9% ročne. Poplatok za vedenie činí 8 EUR mesačne, pričom vďaka programu odmeňovania, obdobne ako pri účtoch uvedené vyššie je možné poplatok stlačiť až na 0€.

VISA Platinum

S najširšou paletou služieb My Doctor a s úverovým rámcom od 10.000€. Vyniká ročnou úrokovou sadzbou len 10.9% ročne., pričom poplatok za vedenie činí 20 EUR mesačne, pričom vďaka programu odmeňovania, obdobne ako pri účtoch uvedené vyššie je možné poplatok stlačiť až na 0€.

Mnohých zaujme služba My Benefit, pričom tá funguje na overenom princípe money back alebo cash back. V prvom kroku si zvolíte obchody a služby kde najčastejšie nakupujete a z každého nákupu Vám ďalší mesiac príde percento z hodnoty nákupu späť na účet.

Podrobnejšie porovnanie kreditných kariet od Tatra banky nájdete na ich stránke TU.

Ďalšie benefity kreditnej karty od Tatra banky:

 • 5 % cashback v deň narodenín (pre karty Visa standard a Visa zlatá)
 • Bezúročné obdobie na 47/51 dní
 • Program odmeňovania
 • Neobmedzené vstupy do letiskového salónika vo Viedni pre držiteľa Visa zlatá +1 sprevádzajúcu osobu
 • Neobmedzené vstupy do letiskových salónikov po celom svete pre držiteľa Visa Platinum +1 sprevádzajúcu osobu v rámci programu Priority Pass

Povolené prečerpanie

Voliteľné prečerpanie až do 3.500€, ktoré si viete zriadiť ZADARMO v rámci účtu pre modrú planétu s ročnou sadzbou od 18.90%. Limit prečerpania si viete jednoducho nastaviť a upraviť priamo v aplikácii, a to platí aj pre jeho aktiváciu.

Vzor úverovej dokumentácie

Ušetrite si čas na pobočke a naštudujte si úverovú dokumentáciu (úverovú a záložnú zmluvu) dopredu. Prádzne miesta budú doplnené Vašími údajmi a na mieste už skontrolujete len tie.

Ostatné dokumenty

BANKOPOISTENIE

Heading

Heading

This is some text inside of a div block.
z mesačnej splátky

Heading

This is some text inside of a div block.
z mesačnej splátky

Heading

This is some text inside of a div block.
z mesačnej splátky

Dobré vedieť o poistení

Ako vyplniť prihlášku do poistenia?

BANKOPOISTENIE

Poistenie hypotéky VÚB (Generali)

Základný balík (S)

5.62%
z mesačnej splátky
 • 100% krytie úveru pre prípad smrti,
 • v prípade invalidity v rozsahu nad 70% a
 • pracovná neschopnosť trvajúca minimálne 30 dní

Rozšírený balík (T)

6.42%
z mesačnej splátky
 • 100% krytie úveru pre prípad smrti,
 • v prípade invalidity v rozsahu nad 70% a
 • pracovná neschopnosť trvajúca minimálne 30 dní
 • strata zamestnania s následnou nezamestnanosťou minimálne 30 dní

Komplexný balík (U)

7.04%
z mesačnej splátky
 • 100% krytie úveru pre prípad smrti,
 • v prípade invalidity v rozsahu nad 70% a
 • pracovná neschopnosť trvajúca minimálne 30 dní
 • strata zamestnania s následnou nezamestnanosťou minimálne 30 dní
 • ošetrovanie člena rodiny v trvaní minimálne 30 dní

Dobré vedieť o poistení

 • V prípade smrti a invalidity je poistné plnenie je poskytované vo výške 100% zostatku úveru, ku dňu poistnej udalosti, to je zostatok istiny.
 • V prípade práceneschopnosti hradí poisťovňa po splnení podmienok mesačnú splátku úveru v zmysle úverovej zmluvy, respektíve splátkového kalendáru.

Ako vyplniť prihlášku do poistenia?

Zástupcu poistníka nevypĺňate, to vypĺňa banka ak sme Vám to neposlali predvyplnené.

Informácie o úvere vyplníte podľa výšky schváleného úveru a balíka poistenia, ktorý ste si vybrali (ak sme Vám to poslali nevyplnené).

Na záver od Vás potrebujeme len doplniť dátum a miesto podpisu s tým, že nám treba zaslať sken podpísanej prihlášky na email.

AKO TO Funguje?

4 jednoduché kroky k hypotéke online

Zistite koľko dostanete

Kliknite na "začať nezáväzne" absolvujte vstupný formulár o Vašom príjme. Na základe neho náš unikátny algoritmus vypočíta maximá, ktoré môžete požadovať. Začnite teraz, nezaberie to viac ako 5 minút.

Vyberte si riešenie

Po zadaní emailu a hesla sa Vám zobrazia ponuky skutočne na mieru aj s najnovšími kampaňami a zľavami. Nastavte si fixáciu alebo splatnosť podľa predstavy a sledujte ako sa splátka prepočíta.

Schváľte si žiadosť v banke

Ak ste našli vhodnú nehnuteľnosť, alebo refinancujete, pokračujte v procese zadaním osobných údajov aby banka mohla definitívne schváliť Vašu žiadosť a podmienky.

Nahrajte podklady

Občiansky preukaz či znalecký posudok nehnuteľnosti nám môžete nahrať priamo do Vášho konta alebo jednoducho poslať na email pridelenému osobnému bakárovi.

Hotovo. O zvyšok sa postaráme

O priebehu schvaľovania ste informovaný emailovými a push notifikáciami, aby ste vždy vedeli v akej fáze procesu sa nachádzame.

TRVÁ TO len 5 minút

Zistite, či na to máte

Máte dostatočný príjem na požadovaný úver? Overte si to za pár minút online.

Zistite či na to máte

Máte dostatočný príjem na požadovaný úver? Overte si to za pár minút online.

ZAČAŤ TERAZ nezáväzne