+

VÚB banka

dvojka na trhu do objemu sprostredkovaných úverov

Spočítať hypotéku úrokový lístok
Sadzby

Aktuálny úrokový lístok

Kúpa

4.59%

4.59%

4.59%

4.69%

4.69%

4.99%

4.99%

Refin.

4.59%

4.59%

4.59%

4.69%

4.69%

4.99%

4.99%

Americká

4.59%

4.59%

4.59%

4.69%

4.69%

4.99%

4.99%

Zobrazuje základné úrokové sadzby bez zliav, ak ste zvedavý na presnú sadzbu na základe Vašej bonity a príjmu spravte si prepočet kliknutím na tlačidlo nižšie.

Okrem presnej ponuky bez návštevy pobočky Vám zobrazíme aj zľavy, ktoré je v banke možné získať.  

Podmieky pre poskytnutie hypotéky

Aké podmienky musíte splniť?

Máte príjem zo zamestnania na dobu neurčitú?

V ČSOB sa oplatí podať žiadosť ak máte odrobených aspoň 6 mesiacov, v prípade ak menej (najmenej však 3 mesiace), je potrebné aby ste vydokladovali dôvod, napr. plynulý prechod v zamestnaní, návrat z materskej a podobne. V opačnom prípade bude Váš príjem za odrobené mesiace delený šiestimi mesiacmi, čo sa podpíše pod nižší priemer.

Ste zamestnaný na dobu určitú?

VÚB banka akceptuje pracovnú zmluvu s dobou určitou ak v čase podania žiadosti ostávajú aspoň 3 mesiace do jej vypršania.  Na výnimku ak bola aspoň raz obnovená, prípadne sa pedloží potvrdenie o jej predĺžení. Viac dobe určitej a ako sa k nej stavajú iné banky sa dočítate TU.

Dohoda o pracovnej činnosti

Dohodu akceptuje len v prípade ak nejde o hlavný príjem, respektíve ako vedľajší príjem. Výnimočne v porovnaní s ostatnými bankami akceptuje až 100% príjmov z dohody.  Tak isto ako u hlavného príjmu, musí byť vyplácaná aspoň 6 posledných mesiacov. V ktorej banke Vám ešte tento príjem akceptujú, zistíte v tomto našom príspevku TU.

Cestovné náhrady / diéty

VÚB banka ako jedna z mála bánk akceptuje až 100% príjmu z diét, pričom je dôležité aby boli vyplatené na bežný účet a najlepšie doložené potvrdením o príjme, kde zamestnávateľ potvrdí ich sumu za posledných 6 alebo 12 mesiacov.

Podnikáte ako živnostník?

V tomto prípade si VÚB banka získa tých, ktorý majú tržby do 80.000 EUR. Tým totiž banka akceptuje až 55% tržieb ako ročný príjem. Ak máte tržby vyššie, banka Vám akceptuje štandardných 12% tržieb ako ročný príjem. Alternatíva je výpočet vzorcom základ dane - daň + daňový bonus delene 12 mesiacov, čím sa určí Váš priemerný mesačný príjem (kde nájdete tieto údaje zistíte v tomto príspevku TU). 55% tržieb dokáže bana akceptovať ešte slobodným povolaniam a komorovým činnostiam ako právnici, notári a podobne. Ktorá banka Vám ako živnostníkovi dá najviac zistíte v našej aplikácii alebo v tomto príspevku TU.

Dokladujete príjem z podnikania v SRO?

VÚB banka si to nekomplikuj a platia tu rovnaké pravidlá ako pri živnosti. Do tržieb 80.000 EUR banka akceptuje 55% tržieb ako ročný príjem, pri vyšších tržbách len 12% (nezabudnite vynásobiť ročný príjem koeficientom Vášho podielu v spoločnosti). Porovnanie bánk vhodných pre podnikateľov s SRO nájdete v tomto príspevku TU.

Príjem z prenájmu nehnuteľnosti

Vo VÚB banke Vám uznajú 30% nájmu ako príjem, pričom počítajú oboma metódami a vyhodnocujú, z ktorej získate najviac. Teda buď ako 30% základu dane príjmu z prenájmu, alebo 30% nájmu pripísaného na účet za posledných 6 mesiacov. Kde dostanete za prenájom najviac, zistite TU.

Doktorandské štipendium

Dokladuje sa na základe potvrdenia o vyplatených štipendiách. Akceptuje sa v plnej výške avšak len pri dennej forme štúdia.

Účty

Ktorý Vám najviac vyhovuje?

VÚB účet

6
/mesiac
v cene balíka je VISA Inspire a / alebo Maestro Dobrý Anjel
4 výbery z bankomatu banky zadarmo, inak 0,30€
výbery z bankomatov ostatných bánk sú spoplatnené sumou 3,50€

*zľava z účtu je možná na 12 mesiacov pri jeho otvorení formou prenosu starého účtu, alebo aktívnym využívaním depozitných produktov

účet PLUS

11
/mesiac
VISA Inspire GOLD a / alebo Maestro Dobrý Anjel
neobmedzený počet výberov z bankomatu banky
výbery z cudzích bankomatov sú spoplatnené sumou 3,50€

*rovnako pri prenose účtu z inej banky na 12 mesiacov zadarmo, ďalších 24 mesiacov zadarmo je možné získať otvorením depozitného účtu s prvým vkladom viac v prísľube banke TU

Potvrdenie o príjme

Na účely dokladovania príjmu zo závislej činnosti (zamestnanie) potrebujeme v niektorých prípadov predložiť banke potvrdenie o príjme na predpísanom tlačive (prílohy nižšie).

Pošlite PDF potvrdenia o príjme zamestnávateľovi, ktorý ho vyplní (údaje o vyplatenej mzde, trvanie pracovného pomeru a podobne) a podpísaný originál nám doručíte ako prílohu žiadosti do banky.

Mimoriadne splátky

Bez pokuty, v zmysle zákonného ustanovenia zákona o úveroch na bývanie a jeho doplneniach, len ak suma predčasných splátok uhradených v priebehu roku nepresiahne výšku 30 % istiny úveru na bývanie. Viac o mimoriadnych splátkach TU.

Možnosť kreditnej karty

Banka ponúka celkom tri alternatívy:

Mastercard STANDARD s úverovým rámcom od 500€ do 4000€, bezúročným obdobím 43 dní a úrokovou sadzbou 18.9% p. a. Poplatok za vedenie sú 3€ mesačne, pričom ak na karte spravíte obrat aspoň 500€ tak vedenie máte bez poplatku (podrobná špecifikácia TU).

Mastercard WORLD s čerpaním od 1.500€ do 20.000€ a výhodnejšou ročnou úrokovou sadzbou 17.9%. Poplatok za vedenie je 8.50€ mesačne, pričom vedenie môžete mať zadarmo pri obrate aspoň 700€. Ak sa Vám podarí dosiahnuť obrat iba 500€, banka Vám z poplatku odpustí 3€. Výhodou sú asistenčné služby uLekara.sk a zahrnuté cestovné poistenie. Podrobná špecifikácia TU.

Povolené prečerpanie

Možnosť povoleného prečerpania k VÚB účtu alebo VÚB účtu Magnifica s úverovým rámcom od 300€ do 3.400€, označuje sa aj ako Flexidebet s ročnou úrokovou sadzbou na úrovni konkurencie 19.9%.

Vzor úverovej dokumentácie

Ušetrite si čas na pobočke a naštudujte si úverovú dokumentáciu (úverovú a záložnú zmluvu) dopredu. Prádzne miesta budú doplnené Vašími údajmi a na mieste už skontrolujete len tie.

Ostatné dokumenty

BANKOPOISTENIE

Poistenie hypotéky VÚB (Generali)

Základný balík (S)

5.62%
z mesačnej splátky
 • 100% krytie úveru pre prípad smrti,
 • v prípade invalidity v rozsahu nad 70% a
 • pracovná neschopnosť trvajúca minimálne 30 dní

Rozšírený balík (T)

6.42%
z mesačnej splátky
 • 100% krytie úveru pre prípad smrti,
 • v prípade invalidity v rozsahu nad 70% a
 • pracovná neschopnosť trvajúca minimálne 30 dní
 • strata zamestnania s následnou nezamestnanosťou minimálne 30 dní

Komplexný balík (U)

7.04%
z mesačnej splátky
 • 100% krytie úveru pre prípad smrti,
 • v prípade invalidity v rozsahu nad 70% a
 • pracovná neschopnosť trvajúca minimálne 30 dní
 • strata zamestnania s následnou nezamestnanosťou minimálne 30 dní
 • ošetrovanie člena rodiny v trvaní minimálne 30 dní

Dobré vedieť o poistení

 • V prípade smrti a invalidity je poistné plnenie je poskytované vo výške 100% zostatku úveru, ku dňu poistnej udalosti, to je zostatok istiny.
 • V prípade práceneschopnosti hradí poisťovňa po splnení podmienok mesačnú splátku úveru v zmysle úverovej zmluvy, respektíve splátkového kalendáru.

Ako vyplniť prihlášku do poistenia?

Zástupcu poistníka nevypĺňate, to vypĺňa banka ak sme Vám to neposlali predvyplnené.

Informácie o úvere vyplníte podľa výšky schváleného úveru a balíka poistenia, ktorý ste si vybrali (ak sme Vám to poslali nevyplnené).

Na záver od Vás potrebujeme len doplniť dátum a miesto podpisu s tým, že nám treba zaslať sken podpísanej prihlášky na email.

AKO TO Funguje?

4 jednoduché kroky k hypotéke online

Zistite koľko dostanete

Kliknite na "začať nezáväzne" absolvujte vstupný formulár o Vašom príjme. Na základe neho náš unikátny algoritmus vypočíta maximá, ktoré môžete požadovať. Začnite teraz, nezaberie to viac ako 5 minút.

Vyberte si riešenie

Po zadaní emailu a hesla sa Vám zobrazia ponuky skutočne na mieru aj s najnovšími kampaňami a zľavami. Nastavte si fixáciu alebo splatnosť podľa predstavy a sledujte ako sa splátka prepočíta.

Schváľte si žiadosť v banke

Ak ste našli vhodnú nehnuteľnosť, alebo refinancujete, pokračujte v procese zadaním osobných údajov aby banka mohla definitívne schváliť Vašu žiadosť a podmienky.

Nahrajte podklady

Občiansky preukaz či znalecký posudok nehnuteľnosti nám môžete nahrať priamo do Vášho konta alebo jednoducho poslať na email pridelenému osobnému bakárovi.

Hotovo. O zvyšok sa postaráme

O priebehu schvaľovania ste informovaný emailovými a push notifikáciami, aby ste vždy vedeli v akej fáze procesu sa nachádzame.

TRVÁ TO len 5 minút

Zistite, či na to máte

Máte dostatočný príjem na požadovaný úver? Overte si to za pár minút online.

Zistite či na to máte

Máte dostatočný príjem na požadovaný úver? Overte si to za pár minút online.

ZAČAŤ TERAZ nezáväzne