Date - Webtech X Webflow Template
aktualizované 02. Február 2024

Aké sú rozdiely medzi hypotékou naopak od ČSOB a UniCreditBank

Hypotéka naopak je ideálne riešenie ako si dať hypotéku schváliť dopredu a vyberať si nehnuteľnosť s nachystaným financovaním. Pozrite sa na rozdiely medzi dvoma konkurentami a vyberte si najlepšie riešenie.

Ak sa rozhodnete riešiť financovanie nehnuteľnosti hypotékou na nešpecifikovanú nehnuteľnosť, teda hypotékou naopak, tak máte na výber z dvoch bánk. ČSOB a UniCreditBank sú jediné banky na trhu, ktoré poskytujú hypotéku naopak. Princíp fungovania hypotéky naopak a zhrnutie všeobecných benefitov, kedy voliť toto riešenie, sme popísali v tomto príspevku TU.

V tomto príspevku Vám ušetríme prácu a spravili sme za Vás "Due diligence", ktorú banku si zvoliť. Zohľadniť by ste mali nasledovné:

1. Lehota na nájdenie nehnuteľnosti, od podpisu úverovej zmluvy máte v prípade ČSOB čas 6 mesiacov, pričom za poplatok 180€ ho viete predĺžiť až na 8 mesiacov (teda + 2 mesiace). V prípade UniCreditBank je lehota štedrejšia, tá dáva priestor až 12 mesiacov na nájdete vhodnej nehnuteľnosti, ktorú sa rozhodnete prefinancovať.

2. Poplatok za nevyčerpanie úveru, ak by ste si v priebehu 6/8 až 12 mesiacov nedokázali vybrať nehnuteľnosť, tak Vás poteší, že ČSOB neúčtuje žiadnu zmluvnú pokutu a úverový vzťah bezplatne zaniká. V tomto prípade UniCreditBank ťahá za kratší koniec, za nevyčerpanie úveru Vám naúčtuje zmluvnú pokutu 500€.

3. Predmet financovania, v prípade ČSOB môžete hypotékou naopak financovať len skolaudované byty, rodinné domy a byt v rodinných dvojdomoch a trojdomoch, ktoré sú zapísané na liste vlastníctva. V prípade UniCreditBank môžete v rámci špecifikácie predložiť aj pozemok so stavebným povolením.

4. Výška súvisiacich poplatkov, ako napríklad poplatok za spracovanie, či poplatok za vedenie účtu. Prehľad aktuálnych zliav z poplatkov UniCredit Bank nájdete TU a v prípade ČSOB banky TU.

5. Rozdielna výška úveru, obe sa líšia v metodike akou klientovi počítajú príjem a schvaľujú úverovú ponuku, čo vo výsledku môže spôsobiť nemalé rozdiely. Odhliadnuc od benefitov sa treba zamerať aj na rozdiely v posudzovaní príjmu klientov.

Asi viete, že každý prípad je špecifický a niektoré banky vedia klienta oceniť vyššou úverovou ponukou ako iné banky. V prípade ČSOB a UniCreditBank sme si dovolili vyzdvihnúť tie najdôležitejšie:

Akceptovaný podiel z obratu živnostníka
Akceptovaný podiel z tržieb SRO
Akceptovaný podiel z prenájmu ako príjem
Akceptovanie diét / cestovných náhrad
Maximálna splatnosť

35%

15%

70%

40%

do 65 roku

50%

neakceptuje

100%

50%

do 70 roku

*v čase písania príspevku (Nov 2023), každopádne aplikácia bankari všetky tieto dáta zohľadňuje a počíta Vám maximum pre tú ktorú banku, presvedčte sa TU.

Obrovskou výhodou je, že aplikácia bankari.sk poskytuje kompletný a na mieru vypočítaný prehľad ponúk bánk s ponukou všetkým výnimiek a kampaní v prehľadnom zobrazení tak, aby ste si vybrali to najlepšie riešenie pre Vás. Stále máte k dispozícii možnosť spojiť sa so svojím osobným bankárom prostredníctvom video callu vstavaného v aplikácii.

Pozrite sa na ponuku týchto dvoch bánk detailnejšie:

Aktuálny úrový lístok

Zistite viac kliknutím na banku

FIX 1

4.99%

4.59%

4.75%

-

4.59%

5.99%

4.00%

5.54%

FIX 3

5.19%

4.59%

4.75%

4.39%

4.59%

5.59%

4.20%

4.44%

FIX 5

5.19%

4.59%

4.75%

4.39%

4.59%

5.09%

4.30%

4.64%

Zobrazuje základné úrokové sadzby bez zliav pre nadobúdacie hypotéky, ak ste zvedavý na presnú sadzbu na základe Vašej bonity a príjmu spravte si prepočet kliknutím na tlačidlo nižšie.

Okrem presnej ponuky bez návštevy pobočky Vám zobrazíme aj zľavy, ktoré je v banke možné získať.  

Zistite či na to máte

Máte dostatočný príjem na požadovaný úver? Overte si to za pár minút online.

ZAČAŤ TERAZ nezáväzne