+

mBank

Najmenší hráč na trhu hypoték, ponúka však výhodný účet bez poplatku a výnimočnú 40 ročnú splatnosť na hypotéke.

Spočítať hypotéku úrokový lístok
Sadzby

Aktuálny úrokový lístok

Kúpa

6.19%

4.74%

4.84%

Refin.

6.19%

4.74%

4.84%

Americká

6.09%

5.29%

5.54%

Zobrazuje základné úrokové sadzby bez zliav, ak ste zvedavý na presnú sadzbu na základe Vašej bonity a príjmu spravte si prepočet kliknutím na tlačidlo nižšie.

Okrem presnej ponuky bez návštevy pobočky Vám zobrazíme aj zľavy, ktoré je v banke možné získať.  

Podmieky pre poskytnutie hypotéky

Aké podmienky musíte splniť?

Máte príjem zo zamestnania na dobu neurčitú?

Aj tu platí, že podať žiadosť sa Vám oplatí ak máte odrobených aspoň 6 mesiacov. V prípade kratšej doby (najmenej však 3 mesiace) mBank bude deliť sumár výplat 6 mesiacmi. Teda s robí aritmetický priemer za 6 mesiacov, aj keď ste ich ešte neodpracovali, čo znamená nižší priemerný príjem.

Ste zamestnaný na dobu určitú?

Podobne ako pri ostatných bankách, príjem sa akceptuje ak je trvanie zmluvy dohodnuté aspoň na 12 mesiacov, v čase podania žiadosti do mBank ste odrobili už 3 mesiace (a nemáte dohodnutú skúšobnú dobu) a do konca ostáva viac ako 6 mesiacov. Za týchto okolností vie mBank akceptovať tento príjem. Pozor, bana akceptuje len tieto segmenty: Automotive, Marketing/PR, bary a reštaurácie + Služby (kaderníctvo, kozmetika, masáže, spa). Viac o dobe určitej, prístupe ostatných bánk k akceptácii tohto príjmu sa dočítate TU.

Dohoda o pracovnej činnosti

S dohodou o pracovnej činnosti pochodia v mBank len akademici, vedci, zdravotníci a lekárnici. V ktorej banke Vám tento príjem akceptujú aj keď nepracujete , zistíte v tomto našom príspevku TU.

Cestovné náhrady / diéty

Veľmi podobne ako konkurencia, mBank akceptuje až 50% príjmu z diét vyplácaných na účet. Čo je v mBank výhodou, tento príjem sa dokladuje potvrdením o príjme, alebo len výpisom z účtu za posledných 6 mesiacov.

Podnikáte ako živnostník?

mBank Vás naozaj poteší. Až 40% obratu živnostníka vedia akceptovať ako ročný príjem a to bez ohľadu na to či účtujete reálne alebo paušálne výdavky.  Banka umožňuje aj výpočet vzorcom základ dane - daň delene 12 mesiacov, čím sa určí Váš priemerný mesačný príjem (kde nájdete tieto údaje zistíte v tomto príspevku TU). Úžasné je, že ak účtuje paušálne výdavky, mBank Vám vie akceptovať až 70% obratu ako ročný príjem. Len ťažko nájdete banku, ktorá Vám dá viac, ale môžete si ich porovnať v našej aplikácii alebo v tomto príspevku TU.

Dokladujete príjem z podnikania v SRO?

mBank počíta príjem dokladovaný na základe vlastníctva SRO len cez vyplatený zisk. Ako ročný príjem Vám prizná zisk spoločnosti avšak ten musí byť riadne vyplatený spoločníkovi. To znamená že sa dokladuje zápisnica z valného zhromaždenia a výpis z účtu kde je vidieť predmetný prevod. Porovnanie bánk vhodných pre podnikateľov s SRO nájdete v tomto príspevku TU.

Príjem z prenájmu nehnuteľnosti

Viac ako väčšina bánk, mBank akceptuje až 70% čistého nájomného ako príjem. Nájom musíte inkasovať minimálne 6 mesiacov a dokladuje sa nájomnou zmluvou a výpisom z účtu. Pozor, ak nemáte v nájomnej zmluve oddelené energie tak si banka nájom očistí o energie 30% koeficientom (30% nájmu sú energie a následne z toho Vám akceptuje 70% ako príjem). Kde dostanete za prenájom najviac, zistite TU. Alebo si spravte prepočet v našej aplikácii TU rýchlo a bez starostí.

Doktorandské štipendium

Dokladuje sa na základe potvrdenia o vyplatených štipendiách. Akceptuje sa v plnej výške avšak len pri dennej forme štúdia. Nezabudnite na výpis z účtu za posledných 6 mesiacov.

Účty

Ktorý Vám najviac vyhovuje?

mKonto s mKartou

0
/mesiac
1x mKarta pre vlastníka účtu a 1x mKarta pre disponenta
neobmedzený počet výberov z bankomatu bank
výbery nad 70€ z cudzích bankomatov zadarmo inak 1,3€

vedenie účtu je bez poplatku, ale vedenie debetnej karty mKarta je spoplatnené sumou 1,5€ mesačne, ak nevykonáte obrat aspoň 70€ mesačne

mKonto zlatá mKarta

0
/mesiac
1x mKarta pre vlastníka účtu a 1x mKarta pre disponenta
neobmedzený počet výberov zadarmo
zadarmo sú výbery aj z cudzích bankomatov

vedenie účtu je bez poplatku, účtuje sa však poplatok za zlatú mKartu v sume 5€ mesačne ak na karte nespravíte obrat aspoň 400€

Potvrdenie o príjme

Na účely dokladovania príjmu zo závislej činnosti (zamestnanie) potrebujeme v niektorých prípadov predložiť banke potvrdenie o príjme na predpísanom tlačive (prílohy nižšie).

Pošlite PDF potvrdenia o príjme zamestnávateľovi, ktorý ho vyplní (údaje o vyplatenej mzde, trvanie pracovného pomeru a podobne) a podpísaný originál nám doručíte ako prílohu žiadosti do banky.

Mimoriadne splátky

Bez pokuty, v zmysle zákonného ustanovenia zákona o úveroch na bývanie a jeho doplneniach, len ak suma predčasných splátok uhradených v priebehu roku nepresiahne výšku 30 % istiny úveru na bývanie. Viac o mimoriadnych splátkach TU.

Bez pokuty, v zmysle zákonného ustanovenia zákona o úveroch na bývanie a jeho doplneniach, len ak suma predčasných splátok uhradených v priebehu roku nepresiahne výšku 30 % istiny úveru na bývanie. Viac o mimoriadnych splátkach TU.

Možnosť kreditnej karty

Povolené prečerpanie

mKreditka ponúka úverový rámec až do 6.500€ s ročnou úrokovou sadzbou 21,99% za mesačný poplatok za vedenie 1,5€ mesačne, ktorý Vám však mBank odpustí ak s kreditnou kartou spravíte obrat už viac ako 75€.

mKreditka PLUS ponúka najvyšší úverový rámec z uvedených a to až do výšky 16.500€. Ročná úroková sadzba je vyššia ako u konkurencie a to na úrovni 21,99% a jej vedenie Vás bude stáť 3€ / mesačne (ak utratíte viac ako 200€ mesačne tak jej vedenie máte bez poplatku).

vedenie mKreditka e-Shop Vás bude stáť 2€ mesačne alebo 0€ ak miniete viac ako 200€. Rovnako ako mKreditka PLUS disponuje benefitom vrátenia 1% z každej platby kartou späť na účet. S mKreditkou ju zas spája rovnaký úverový rámec do 6.500€ a úroková sadzba 21,99%.

Pre všetky tri kreditné kreditný karty platí že ak si ich teraz založíte tak ich budete mať na prvé 3 mesiace bez poplatku za vedenie.

Vzor úverovej dokumentácie

Ušetrite si čas na pobočke a naštudujte si úverovú dokumentáciu (úverovú a záložnú zmluvu) dopredu. Prádzne miesta budú doplnené Vašími údajmi a na mieste už skontrolujete len tie.

BANKOPOISTENIE

Heading

Heading

This is some text inside of a div block.
z mesačnej splátky

Heading

This is some text inside of a div block.
z mesačnej splátky

Heading

This is some text inside of a div block.
z mesačnej splátky

Dobré vedieť o poistení

Ako vyplniť prihlášku do poistenia?

AKO TO Funguje?

4 jednoduché kroky k hypotéke online

Zistite koľko dostanete

Kliknite na "začať nezáväzne" absolvujte vstupný formulár o Vašom príjme. Na základe neho náš unikátny algoritmus vypočíta maximá, ktoré môžete požadovať. Začnite teraz, nezaberie to viac ako 5 minút.

Vyberte si riešenie

Po zadaní emailu a hesla sa Vám zobrazia ponuky skutočne na mieru aj s najnovšími kampaňami a zľavami. Nastavte si fixáciu alebo splatnosť podľa predstavy a sledujte ako sa splátka prepočíta.

Schváľte si žiadosť v banke

Ak ste našli vhodnú nehnuteľnosť, alebo refinancujete, pokračujte v procese zadaním osobných údajov aby banka mohla definitívne schváliť Vašu žiadosť a podmienky.

Nahrajte podklady

Občiansky preukaz či znalecký posudok nehnuteľnosti nám môžete nahrať priamo do Vášho konta alebo jednoducho poslať na email pridelenému osobnému bakárovi.

Hotovo. O zvyšok sa postaráme

O priebehu schvaľovania ste informovaný emailovými a push notifikáciami, aby ste vždy vedeli v akej fáze procesu sa nachádzame.

TRVÁ TO len 5 minút

Zistite, či na to máte

Máte dostatočný príjem na požadovaný úver? Overte si to za pár minút online.

Zistite či na to máte

Máte dostatočný príjem na požadovaný úver? Overte si to za pár minút online.

ZAČAŤ TERAZ nezáväzne